KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14609586
nr 1460 9586
Torun Munthe-Brate
(1891-1993), Sverige
Oljemålning, Syende flickor. Signerad, daterad 1962. Olja på pannå, 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Torun Munthe-Brate, född 1891, död 1993, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:15:46
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Torun Munthe-Brate
Läs mer om Torun Munthe-Brate